Ultimate Guide To Better Life

Przekąski o niskiej zawartości węglowodanów

Jakie przekąski, zawierające niską zawartość węglowodanów, są zalecane do spożycia?

Jest jedna prosta zasada: nawet najlepsza przekąska o niskiej zawartości węglowodanów nie jest przekąską. Tak, zgadza się, ponieważ przekąski nie są tak naprawdę potrzebne w przypadku stosowania się do zasad żywieniowych diety niskowęglowodanowej. Dlatego tak się dzieje? Głód powinien ustąpić, gdy robimy wszystko dobrze. Natomiast, jeśli nadal jesteś głodny, zalecane jest zwiększenie ilości zdrowego tłuszczu w spożywanych posiłkach.

Jednak wiadomo, że od czasu do czasu każdy ma ochotę, żeby coś przekąsić. Poniżej przedstawiamy najlepsze opcje keto przekąsek i kilka typowych błędów, których należy unikać.

Bez konieczności przygotowania

Liczby na obrazku stanowią procent strawnych węglowodanów (błonnik nie jest uwzględniany). Oznacza to, że 100 g pokarmu zawiera wskazaną ilość węglowodanów (w gramach). Jajka są świetną, niskowęglowodanową opcją. Przygotuj kilka gotowanych jajek na twardo, gdy potrzebujesz doskonałej przekąski. Możesz dodać majonez.

Dietetyk Joanna ŁysakJoanna Łysakdietetyk, specjalistka żywienia ketogenicznegoZapraszamy na bezpłatne wstępne konsultacje z naszą specjalistką żywienia ketogenicznego.kontakt Orzechy należą do ulubionych przekąsek o niskiej zawartości węglowodanów, bądź jednak ostrożny, ponieważ węglowodany szybko się sumują, szczególnie jeśli lubisz orzechy nerkowca. Zamiast tego zdecyduj się na inny rodzaj orzechów, jak makadamia (o niższej zawartości węglowodanów), brazylijskie lub orzechy pekan. Kliknij tutaj, by przeczytać artykuł o niskowęglowodanowych orzechach, po które możesz sięgać na diecie keto bez obaw.

Przepisy na przekąski

Czy jesteś gotowy, by przygotować samemu niesamowitą przekąskę? Sięgnij po nasze fantastyczne przepisy na przekąski z niską zawartością węglowodanów, w tym celu zapraszamy do naszej sekcji z przekąskami ketogenicznymi. Pamiętaj, że z produktów dozwolonych na diecie ketogenicznej możesz tworzyć własne przekąski, ale nie przesadzaj z ich ilością! Keto przekąski będą doskonałą alternatywą dla zwyczajnych przekąsek przy okazji różnego rodzaju imprez i spotkań.

Sign Up For Our Healthy Newsletter

Receive tips, articles and all the goodies absolutely free, straight to your inbox!